Τετάρτη 18 Ιουλίου 2018

Συμμετοχή του ΠΜΣ στο ACFE Anti-Fraud Education Partnership Program
Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών συμμετέχει στο ACFE Anti-Fraud Education Partnership Program.. Το Association of Certified Fraud Examiners (ACFE)ιδρύθηκε το 1988 και εδρεύει στο Austin, Texas (ΗΠΑ). Αποτελεί τον μεγαλύτερο διεθνή οργανισμό κατά της απάτης με περισσότερα από 75.000 μέλη παγκοσμίως. Το Anti-Fraud Education Partnership Program διευκολύνει τα πανεπιστήμια να προσφέρουν εξειδικευμένη εκπαίδευση στο γνωστικό αντικείμενο του ελέγχου, της πρόληψης και του εντοπισμού περιστατικών απάτης. Για την επίτευξη αυτού του σκοπού, το ACFE παρέχει στα συμμετέχοντα στο πρόγραμμα πανεπιστήμια υψηλής ποιότητας εκπαιδευτικό υλικό, όπως πρακτικά εγχειρίδια, μελέτες περίπτωσης, videos και επιπρόσθετους πόρους, που βοηθούν σημαντικά το έργο των διδασκόντων.
Ημ/νια Δημοσίευσης: 31/8/2016 2:45:38 μμ